Tabáni István Rajongói Portál
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Regisztráció
Elfelejtettem a jelszót
 

______

 

Névnap és dátum script

 

 

Rajongók
Indulás: 2009-11-27
 



 

Élménybeszámolók
Élménybeszámolók : Bogi - Berettyóújfaluról

Bogi - Berettyóújfaluról

  2016.05.22. 21:42


Verőfénytől teliholdig – Istvánnal , Máté Péterrel  és Petőfivel … ja, és Kovács Patríciával.


Most csak egy rövid mesére jöttem, mert mára vissza kell zuhannom a munkás hétköznapokba , tanév végi hajrá a suliban. Tegnap este már nem is volt energiám bejelentkezni, ugyanis hosszú volt a nap a magányos buszozással, a sok várakozással, és ez a tűző nap is kiszívta az erőmet. 

Szép délutánunk volt!   Ahhoz képest, hogy Berettyóújfalu is igen messze van, több mint 20 „jegyzett rajongó” indult most is Istvánozni, és nem csak a környékről… Jó volt újra találkozni a rég nem látott rajongótársakkal is.    

Szikrázó napsütésben várakoztunk , mire István elkezdte a műsorát, pontosan fél 5-kor. A bemondó kedves szavakkal vezette fel, aztán megjelent Istvánunk a színen, fekete pólóban-világos farmerben, napszemüvegben. Csinos volt.   

Tegnap elsősorban MP-dalok voltak a repertoárban, a helyi megrendelő külön kérésére. A Te ott állsz az út végén, a Mondd, mért szeretsz Te mást, az Ő, a Majdnem szerelem volt, a Hazám – csodásan szólt , nagy tapsot kapott. Tudom, hogy már ezerszer éreztem, és hogy már ezerszer leírtam,  de mindig ledöbbent, mellbe vág, rácsodálkozom, milyen fantasztikusan énekel . A Te vagy a minden, a Szerelem, várj és az acapella énekelt Bohém rapszódia is nagyon jól hangzott. Könnyedén, csakúgy zeng, árad belőle a HANG, erősen, szenvedéllyel, elképesztően jó formában volt a hangja! Az egyik dal után arról beszélt, hogy mi is „tartja össze” az énekest, az előadóművészt! A KÖZÖNSÉG szeretete elsősorban! 
Remélem, most is érezte ezt, nemcsak, mi „törzsrajongók”, hanem rengeteg helyi is állt sorba aláírásért, fotóért. István szokás szerint nagy türelemmel állta (vagyis ülte ) ezt a „rohamot” a tűző napon . Amikor már összepakoltak és elindultak, még újra és újra felbukkant valaki, aki közös fotóra kérte a Művész urat… István pedig készségesen, mosolyogva eleget tett. Aztán bement a „rendezvényházba”, ahol a BerettyóTV készített vele egy interjút. Már teljesen egyedül maradtam a nyüzsgő téren, mert minden rajongó addigra elment, az én buszom viszont csak fél 8-kor indult Bcsabára. Oldalt álltam a tömegben, így aztán még láttam messziről, amikor István háromnegyed 7-kor kilépett a házból, fehér pólóra cserélve a feketét, vállán táskával gyors léptekkel startolt az autó felé…

 

EPILÓGUS: A kétórás buszút alatt csak bámultam kifelé az ablakon, néztem az alföldi tájat, a zöld „kalásszal ékes rónaságot”, s eszembe jutottak István hangján  Máté Péter sorai:

„Széles a föld, magas az ég,
Mérföldes csizma sem elég
De egy csepp föld  vár mindig rám,
Ez itt az én hazám”…

Aztán meg rögtön Petőfié:

„Lenn az alföld tengersík vidékin
Ott vagyok honn, ott az én világom”;
….. „Szép vagy, alföld, legalább nekem szép!
Itt ringatták bölcsőm, itt születtem.
Itt borúljon rám a szemfödél..”

Aztán ezt a legutolsó gondolatot gyorsan elhessegettem , helyette gyönyörködtem az alföldi naplementében , amit városi ember nem lát ilyen pompájában, mint a szabadban. Alighogy lebukott a horizont alá a vörös napgolyó, a túloldalon feltűnt a TELIHOLD…. Gyönyörű volt, közel volt, szinte látni lehetett a krátereit. Ez a telihold kísérte a buszt hazáig, nekem pedig Kovács Patrícia mondata jutott eszembe:

„Egy teliholdat képzel el az ember István mögé. István énekel …. És telihold van.” (2013. május 10.)

Még nincs hozzászólás.
Csak regisztrált felhasználók írhatnak hozzászólást.
 

 

 

 

 Tabáni István Rajongói Portál

Szerkesztők:

Zsike: kleckererzsi@gmail.com

Lina: [Mail] [MSN]

Dádó: [Mail; MSN]

A szerkesztésben a segítséget köszönjük minden Kedves Rajongónak, az interneten megjelenő cikkekkel, képekkel, videókkal kapcsolatban.

Ajánlott böngésző: [Mozilla Firefox] [Google Chrome] [Songbird]

Ajánlott képernyőfelbontás: >1024*768

Tárhely: [Gportal]

Indulás: 2009. November 27.

 


Mindig tudnod kell, melyik kikötõ felé tartasz. - ROSE HARBOR, a mi városunk - FRPG    *****    A boroszkányok gyorsan megtanulják... Minden mágia megköveteli a maga árát. De vajon mekkora lehet ez az ár? - FRPG    *****    Alkosd meg a saját karaktered, és irányítsd a sorsát! Vajon képes lenne túlélni egy ilyen titkokkal teli helyen? - FRPG    *****    why do all monsters come out at night - FRPG - Csatlakozz közénk! - Írj, és éld át a kalandokat!    *****    Aki szörnyekkel küzd, vigyázzon, nehogy belõle is szörny váljék. S ha hosszasan tekintesz egy örvénybe, az örvény vissza    *****    Rose Harbor, ahol a tenger suttog és a múlt sosem tûnik el teljesen. - FRPG - csatlakozz közénk te is :)    *****    Egy kikötõ, ahol minden hullám egy új kezdetet ígér. Rose Harbor, több mint egy város, egy világ a világ mögött.    *****    Rose Harbor &#8211; kisvárosi báj, nagy titkokkal - légy részese te is ennek a kalandnak :) - FRPG    *****    Óceán, erdõ, csillagfény &#8211; minden ösvény Rose Harborba vezet - aktív FRPG közösség    *****    Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ a konoha.hu -n. Nézzetek be! *** Itachi Shinden 1. kötet Magyarul elérhetõ!!!    *****    ÁGICAKÖNYVTÁRA - KÖNYVEK, KÖNYVEK, KÖNYVEK - ÁGICAKÖNYVTÁRA    *****    MOVIE-NIGHT -> Filmek, Sorozatok <- MOVIE-NIGHT    *****    Movie-    *****    Játssz a színekkel keress szebbnél szebb képeket, építs, szépítsd a portálod, hogy szebb és színesebb legyen a világod!    *****    Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó. 06209911123 Debrecen Huszti Lakóparki napelemes családiház eladó.    *****    Pont ITT Pont MOST! Pont NEKED! Már fejlesztés alatt is szebbnél színes szebb képek! Ha gondolod gyere less be!    *****    Kedves Csokoládé kedvelõk! Segítségeteket kérném a kérdõívem kitöltéséhez! Témája a CSOKOLÁDÉ MÁRKÁK! Köszön    *****    Homlokzati hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati hõszigetelését!    *****    * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. * Beugrós munkavállalók éjjel-nappal. *    *****    Elindult a Játék határok nélkül rajongói oldal! Ha te is szeretted a '90-es évek népszerû mûsorát, nézz be ide!