Október : Csepeli Ősz zenével, tánccal, esővel - csepel.hu - 2010.10.01. |
Csepeli Ősz zenével, tánccal, esővel - csepel.hu - 2010.10.01.
2010.10.13. 10:58
Ragyogó napsütésben kezdődött a Karácsony Sándor utca sétáló szakaszán a Csepeli Ősz háromnapos rendezvénye szeptember 24-én délután. Amint Ringbauer János, az önkormányzat közművelődési főtanácsosa lapunknak elmondta, a szervezési munkát már áprilisban kezdte a Csepeli Művelődési Központ munkatársai segítségével.
A hagyományoknak megfelelően az első program a Csepeli Munkásotthon Fesztivál Fúvószenekarának koncertje volt. Főleg indulókból álló műsoruk jó hangulatot teremtett a péntek délutáni előadásokhoz. Nyitóbeszéd ezúttal nem volt, a fúvósokat a Happening Band követte Házibuli című műsorával, a csapat a nevének megfelelően boldogságot varázsolt a színpad környékére. A farmerben és pólóban fellépő zenészek forró ritmusait kicsik és nagyok egyaránt élvezték, pedig egyes darabok (például a Just a Gigolo és a Yakety Sax) keletkezése idején a közönség java része meg sem született. Sebaj, a szaxofonos ugyanúgy recsegtette hangszerét, mint hajdanán Sam Buttera (Louis Prima zenekarában) vagy Randy „Boots” Randolph. Felcsendültek Koncz Zsuzsa és Fenyő Miklós dalai, néhányan táncra is perdültek, miközben a kicsik ámulva nézték a csápoló hetveneseket.
Akit nem kötött le a műsor, az kedvére ehetett és ihatott, volt Laci-konyha, házikolbász, sült csülök, kürtős kalács, édesség, bor, sör és pálinka. Az árusok a kirakodóvásáron kínálták portékáikat.
A színpadra lépő The Shades zenekar a hatvanas évejöttekket idézte: elegáns sötét öltöny, fehér ing, nyakkendő, fekete cipő. A névválasztás sem véletlen, a fiúk a világhírű The Shadows együttes muzsikáját játszák elsősorban. „Helló, Csepel!” üdvözlést követően a húrok közé csaptak, az Apache című számmal indítottak, majd évejöttek egymás után a ma is kedvelt Spotnick-, Ventures- és Cliff Richard-melódiák. A zenekart három gitáros és egy dobos alkotja, külföldön is ismert, Hollandiában minden évben fellép a Shadows-fesztiválon. Műsorukért sok tapsot kaptak, a közönség alig akarta őket leengedni a színpadról.
Estére már a hőmérséklet alászállt, a forró hangulatról DJ Ringó gondoskodott, aki nem más, mint Ringbauer János, a rendezvénysorozat főszervezője. Elmondta: harmincöt évvel ezelőtt szerzett műsorvezetői engedélyt, hogy lemezlovasként szerepelhessen. És mi kell a forró hangulathoz? Ő igazán tudja: rock and roll először, másodszor és harmadszor. Így azután nem csoda, hogy egyre többen táncra perdültek a retró diszkóműsor zeneszámaira.
Szombati programok, kellemes időben
Már az első program, a tizenegy órakor kezdődő Csipkerózsika mesemusical előtt rengeteg érdeklődő
nézelődött a Karácsony Sándor utcában felállított szebbnél szebb és finomabbnál finomabb portékákat kínáló standok között. E napra még megkönyörültek az égiek, és az indián nyár utolsó napján a napsütésben élvezhették kicsik és nagyok a jól ismert történet mókás átdolgozását a Gergely Theáter előadásában.
Délben kicsit megváltozott a közönség összetétele, a kis lurkók az erdélyi kürtőskalácsos vagy a cukorvirág-készítő pavilonja felé vették az irányt, a színpad előtt pedig az idősebb korosztály hallgatta nosztalgiázva Nánási Lajos, Zámbó Imre, Somogyi Erika, valamint Horváth Géza és cigányzenekarának jól ismert dallamait. S csendült is a nóta, mely nagy sikert aratott.
Aki pedig megéhezett, számos finomság közül válogathatott: marcipán bonbonok, gumicukrok és helyben készített rétes várta az édesszájúakat.
Az Alapfokú Művészeti Iskola és a Nagy Imre ÁMK izgalmas kézműves programokkal várta egész nap a hálózatok iránt érdeklődőket. A vállalkozó szelleműek egy felnagyított Csepel térképen bejelölhették, hol laknak, dolgoznak, melyik a kedvenc helyük, vagy éppenséggel hol lakik a legjobb barátjuk, ezzel egy hálózatot hozva létre az összekötött vonalakból. Festhettek, pókhálót vagy színes üvegtálat készíthettek, de gyöngyből csodás virágot is alkothattak az ügyes kezű fiatalok. Akik pedig inkább lelkük ápolására vágytak, érdekes dolgokat tudhattak meg Setény Gyöngyitől a gyógyító mandaláról.
Délután két órától a Csepel Táncegyüttes csoportjai – a Csepp Csepel, a Kis Csepel és a Csepel Táncegyüttes – mutatták be a hagyományos magyar táncokat, melyeket a közönség – mint mindig – nagy tapssal jutalmazott. Persze a taps egy része a Tarsoly zenekar tagjainak szólt, akik a talpalávalót húzták lelkesen.
A Ghymes együttes koncertjére több százan voltak kíváncsiak, s nem is csalódtak. A kellemes magyar, valamint középés kelet-európai népzenei dallamok magukkal ragadták a közönséget, sokan a szövegeket a Szarka testvérekkel együtt énekelték.
Este hat órától átvette az uralmat a popzene: Király Viktor tiniszíveket megdobbantó koncertje után a Cozombolis lépett színpadra. Valamivel nyolc óra után a Fiesta latinos dallamaira táncolt a közönség. A komplett zenekarral fellépő két énekes, Knapik Tamás és Csordás Tibor temperamentumos zenéje tökéletes zárása volt a szombati napnak.
Vasárnapi sztárparádé
Nem hiába tartják úgy, hogy a zene hatással van a lélekre: a Csepeli Ősz vasárnapja igencsak szomorú lett volna a borús, esős időjárás miatt – zene nélkül! Délelőtt a Bojtorján együttes nyitotta meg a Csepeli Ősz idei utolsó napját: a népszerű country együttes jól ismert gyerekdalokat adott elő a nosztalgiázó felnőttek és a kicsik nagy örömére, majd csepeli amatőr együttesek mutatkoztak be: a ’80-as és ’90-es évek
zenei ízvilágából diszkó jellegű slágereket hallhattunk, és láthattunk a fiatalok körében igen kedvelt hip-hop táncokat is. A vegyes zenei csemege minden korosztály ízlését kielégítette; a színpadon az operett műfajával folytatódott a műsor: a Csárdáskirálynő, a Cirkuszhercegnő és a Gülbaba című operettekből is felcsendültek jól ismert dallamok. Eső ide vagy oda, a két művész – Szendi Szilvia és Peller Károly – könnyűszerrel vonta be a közönséget a táncoszenés, pergő műsorba. Akik a jókedvet, nevetést szeretik, azok sem maradtak humor nélkül: Ihos József – a jól ismert „Kató néni” – és Polgár Péter az aktuális, mindenkit foglalkoztató eseményekből faragtak csattanókat. A magyar dalok képviselői közül a program szerint fellépő Holdviola együttes koncertje betegség miatt elmaradt, helyettük egy másik közkedvelt zenekar, a Back 2 Black lépett fel az egyre sokasodó közönség előtt. Mindeközben a sátraknál kézműves foglalkozások várták a gyerekeket; lehetett vágni, ragasztani, festeni.
Szécsi Pál emlékműsorral lépett a közönség elé Gergely Róbert, nosztalgikus hangulatba ringatva az idősebb korosztályt. A csepeli kiscsillagot, Tabáni Istvánt nagy tapssal fogadták a csepeliek. Nem is okozott csalódást a tiszta hangú, szerény fiatalember; magyar és külföldi slágereket egyaránt előadott. Mire az est záró koncertje elérkezett, a hangulat már a tetőfokára hágott. Kicsik, nagyok és idősebbek – fittyet hányva a hűvös, szeles időre – tomboltak a Bikini együttes forró hangulatú koncertjén, még a környező házak ablakaiból is akadt néző. A Csepeli Ősz mindhárom napjának színes és szórakoztató programjait kellemes emlékként könyvelheti el mindenki, aki eljött, hogy e rendezvénysorozat részeseként sok csepelivel közösen, vidáman búcsúztassa el az idei nyarat.
A Csepeli Ősz eseményeiről
Ferentzi Tünde,
Fenyvesi Edit
és Mucsi Ferenc
tudósítottak
További képek ITT
|