Cikkek : Örök vesztesekből lettek sztárok - borsonline.hu - 2009. december 28. |
Örök vesztesekből lettek sztárok - borsonline.hu - 2009. december 28.
2009.12.28. 20:06
Örök vesztesekből lettek sztárok
Futószalagon termelik a sztárokat a tehetségkutató versenyek. A szórakoztatóipar új csillagai – Paul Potts, Susan Boyle, Tabáni István – az élet árnyékos oldaláról érkeztek a reflektorfénybe.
VILLÁMKARRIER Paul Potts duci mobiltelefon ügynökként robbant be az opera világába, amikor 2007-ben bemutatkozott a Britain’s Got Talent című műsorban. A harminckilenc éves dél-walesi fiatalembert sorsa és alkata is teljes ismeretlenségre ítélte: már gyerekkorától ízetlen tréfák céltáblája volt „kócos” fogazata és komikus, köpcös termete miatt. Szánalmat keltő külseje és sorsa azonban egy csapásra előnnyé változott a tehetségkutató műsorban. Kiderült ugyanis, hogy az üres zsebű mobiltelefon ügynök kincset rejt a torkában: kristálytiszta hangon előadott operaáriájával olyan sikert aratott, amely a fődíjig repítette. Százezer fontot, harmincmillió forintot nyert, azóta megjelent két albuma csaknem kétmillió példányban fogyott el, jelenlegi vagyona pedig nagyjából ötmillió font, másfél milliárd forint.
Molnár Ferenc Caramel díjak sokaságát gyűjti be. Tabáni István néhány hete még csak egy szegény teremőr volt, ma mar sztár, akit szétszednek a rajongók. Susan Boyle előnytelen külsejű, boldogtalan nő volt, de a brit Csillag születik óta sztár
Fotó:
Susan Boyle még elképesztőbb karriert futott be. A negyvennyolc éves skót aggszűz zenei előélete a blackburni templomkórusra korlátozódott. Születésétől számkivetettnek érezte magát: világrajövetelekor oxigénhiányos állapotba került, amitől később tanulási nehézségei adódtak. Magányosan élt, szociális munkásként kereste meg a napi betevőt. Aztán jelentkezett a Britain’s Got Talent idei show-jába. Ahogy a csúnyácska Susan angyali hangján énekelni kezdett, megfagyott a levegő a teremben, és a lesajnált asszonyság egy csapásra híres lett. Bemutatkozó lemeze világszerte toplistavezető lett, Amerikában ugyanolyan sztárként ünneplik, mint hazájában.
A hazai sztárvilág is büszkélkedhet hasonló csodás karrierekkel. A Megasztár 2 győztese, Molnár Ferenc Caramel már tizenhét évesen kénytelen volt a saját lábára állni, egy évvel korábban ugyanis meghalt egyik testvére, s emiatt szülei kapcsolata megromlott. Caramel elköltözött otthonról, rakodómunkákból élt, szervezete azonban megsínylette a cipekedést. Gerincproblémái lettek, porckorongsérvvel műtötték. Hiába házalt a stúdióknál a demófelvételeivel, mindenhonnan elküldték. Egyetlen reménye maradt, a Megasztár, amit megnyert. Élete azóta megváltozott, nem kell már nélkülözéstől rettegnie, sztár lett. Albumait veszik a rajongók, és a szakma is elismeri: Fonogram- és Bravo Otto-díjat is kapott.
– Büszke vagyok arra, amit elértem. A legfontosabb tanulság számomra, hogy merni kell álmodni, más utakat kipróbálni, mert abból csak tanulni lehet – nyilatkozta.
A legfrissebb meseszerű történet a Csillag születik idei győzteséről, Tabáni Istvánról szól. Az Iparművészeti Múzeum teremőre a harmadik ikszen túl érte el azt, amire mindig is vágyott: színpadon énekelhet. Korábban kudarcok sora tépázta önbizalmát: nem vették fel a Képzőművészeti Egyetemre, eltanácsolták a Megasztárból, és saját zenekarával is csak a füstös csepeli kiskocsmák közönségéig jutott. Szülei lakásában, egy apró szobában szorongott, a lányok észre sem vették. A Csillag születik győzteseként egymillió forintos havi fizetést kap, körülrajongják a nők, és nem kell már teremőrként dolgoznia.
– Teljes fordulatot vesz az életem. A családommal arról beszéltünk, hogy a kapott lemezszerződéssel és az egy évig járó álomfizetéssel furcsa lenne visszamenni teremőrnek – mesélte István, majd hozzátette:
– Teljesült az álmom, szeretnék élni a lehetőségekkel!
DP
|